Basketball - Winter Grades 5 & 6

Team Rosters & Schedules

Boys 5th

Coach: Chad Negal

Roster

# Name
1 L. Kaplan
3 C. Trosset
4 N. Garrett
5 D. Nagal
10 E. Demondonca
12 J. Virsik
14 J. Lloyd
15 C. De Leo
22 A. Ricketts
23 C. Christiansen
31 D. Schmadeke
34 E. Nagal
50 E. Serrano

 

Schedule

Date Time Opponent, Location, Result

Sat., 1/15

2:00pm

Parkhurst @ Bethany Christian (W, 24-18)

Sat., 1/22

11:00am

Holy Trinity B @ Holy Trinity Lower School (W, 46-24)

Sat.,1/29

10:00am

Holy Trinity B @ Park Ave. (W, 31-22)

Tues., 2/1

6:30pm

Parkhurst @ Calvary Chapel (W, 51-29)

Sat., 2/5

1:00pm

New Hope @ Holy Trinity Lower School (W, 24-12)

Sat., 2/12

9:00am

Holy Trinity B @ Bethany Christian (L, 28-34)

Sat., 2/19

9:00am

New Hope @ Holy Trinity Lower School (W, 21-17)

Sat., 2/26

2:00pm

New Hope @ Pineapple Cove West Melbourne (W, 36-22)

Tues., 3/1

5:30pm

SCCAA Semifinal vs. New Hope @ VCS (W, 41-19)

Sat., 3/5 9:00am SCCAA Championship vs. Holy Trinity B/Pinehurst winner @ Holy Trinity Lower School

Boys 6th

Coach: Eric Power

Roster

# Name
3 K. Coris
4 J. Pefkaros
5 T. Fargnoli
10 Z. Kaletcher
15 C. Colgin
20 A. Power
22 D. Oestreich
23 L. Radcliffe
33 B. Chodachek
35 J. Shanks
50 A. Hart

 

Schedule

Date Time Opponent, Location, Result

Sat., 1/15

1:00pm

Pineapple Cove Palm Bay @ Bethany Christian (L, 13-42)

Sat.,1/22

2:00pm

Calvary Chapel @ Holy Trinity Lower School (L, 17-32)

Sat.,1/29

9:00am

Holy Trinity A @ Park Ave. (L, 19-44)

Tues., 2/1

5:30pm

Trinity Lutheran @ Calvary Chapel (W, 45-31)

Thurs. 2/10

5:30pm

Pineapple Cove West Melbourne @ PCWM (W, 53-17)

Sat., 2/12

2:00pm

Park Ave. @ Bethany Christian (W, 42-23)

Sat., 2/19

1:00pm

Park Ave. @ Holy Trinity Lower School (W, 23-13)

Fri., 2/25

2:00pm

Pineapple Cove Palm Bay @ VCS (L, 20-53)

Tues., 3/1

6:30pm

SCCAA Quarterfinal vs. Pineapple Cove W. Mel. @ VCS (L, 35-36)

Girls 5th/6th

Coaches: 

Krysti Dixon & Courtney Lee

Roster

# Name
1 L. Franco
2 E. Peter
3 L. Clark
4 O. Stewart
5 C. Grandey
10 I. Baker 
11 M. Mounts
12 R. Linder
20 M. Kirschten

 

Schedule

Date Time Opponent, Location, Result

Sat., 1/15

10:00am

Holy Trinity B @ Bethany Christian (W, 28-3)

Sat., 1/22

12:00pm

Calvary Chapel @ Holy Trinity Lower School (W, 21-4)

Thurs.,1/27

6:30pm

New Hope @ Pineapple Cove West Melbourne (W, 34-7)

Sat., 1/29

11:00am

Holy Trinity A @ Park Ave. (W, 32-15)

Sat., 2/5

12:00pm

Pineapple Cove Palm Bay @ Pineapple Cove West Melbourne (W, 34-5)

  1:00pm Pineapple Cove West Melbourne @ PCWM (W, 34-13)

Sat., 2/12

11:00am

Holy Trinity A @ Bethany Christian (W, 25-12)

Fri., 2/25

5:30pm

Parkhurst @ VCS (W-Forfeit, 2-0)

Mon.,2/28

6:00pm

SCCAA Semifinal vs. Holy Trinity A @ VCS (W, 36-17)

Sat., 3/5 12:00pm SCCAA Championship vs. Calvary Chapel/Pineapple Cove W. Mel. winner